GAZİEMİR İLÇE BAŞKANLIĞI


TEMAD GAZİEMİR Şubesinin DAK projesine Belediye Başkanı Sayın Halil İbrahim Şenol Desteği

12 Haziran 2014, PerşembeTEMAD'ın DAK projesine Şenol desteği.

TEMAD Gaziemir Şube Yönetimi'ni kabul eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol Deprem Afet Kurtarma ekibi kurulması yolunda ortak çalışma önerisini doğru bulduğunu ve gereken desteğin verileceğini ifade etti.

11 Haziran 2014 Çarşamba 15:16
TEMAD'ın DAK projesine Şenol desteği


 
   Türkiye Emekli Astsubaylar Gaziemir Şube Yönetimi nezaket ziyaretinde bulundukları Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'a yapacakları projeler hakkında bilgi verirken ilçede Deprem Afet Kurtarma Ekibi'nin oluşturulması önerisi getirdi. Gaziemir'de yaşanabilecek her hangi bir afet, yangın, deprem vb. olağanüstü şartlarda çalışacak kısa adı DAK olarak ifade edilecek Deprem Afet Kurtarma Ekibi'nin oluşturulması konusunda birlikte çalışma yapılması önerisi getirdi. TEMAD'lılar "Konunun uzmanlarının içende yer alacağı, acil kurtarma eğitimi almış ve deneyimi olan arkadaşlarımızın katkı vereceği bir ekibi en kısa sürede oluşturmakta yarar var. Gaziemir Belediyemizin öncülüğünde böyle bir girişim başlatılması durumunda bizde TEMAD olarak yanınızda olacağız" dediler.
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol "Getirdiğiniz öneri gerçektende de önemli. Biliyorsunuz daha önce Milli Savunma bünyesinde belediye personelinin de yer aldığı oluşumlar vardı. Sonra bu durum çeşitli yönetmeliklerle ortadan kaldırıldı. Ancak buna bugünde ihtiyaç var. Olağanüstü durumlar ülkemizde sık sık yaşanmaya başladı. Gaziemir'de sizlerinde görev aldığı bir yapılanmaya bizde sıcak bakıyoruz. Arkadaşlarla konu üzerinde çalışalım" diyerek destek verdi.