GAZİEMİR İLÇE BAŞKANLIĞI


Ziyaret

25 Mayıs 2014, Pazar

TEMAD’lılar Soma’da acıyı paylaştı
         Öte yandan TEMAD Genel Merkez düzeyinde ve İzmir’deki şube yönetimleriyle birlikte önceki gün Türkiye’nin en büyük maden ocağı faciasının yaşandığı Soma Maden Ocağı’ndaydı. 301 kişinin yaşamını yitirdiği facianın tekrarlanmaması için tüm yetkilileri göreve davet eden TEMAD’lılar daha sonra Şehit Madencilerin defnedildiği mezarları ziyaret ettiler.
Soma’da kaymakamlık ve belediyeye de ziyarette bulunan TEMAD’lılar gerekli yardımlar için üzerlerine düşeni yapacaklarının altını çizdiler

TEMAD Gaziemir BALGÖÇ’teydi
TEMAD Gaziemir Şube Yönetim Kurulu, Cemal Hacımustafaoğlu başkanlığında Balgöç Gaziemir Şube’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

        TEMAD’ın ziyaretinde duydukları memnuniyeti dile getiren Balkan Göçmenler Derneği Gaziemir Şube başkanı Ferdi Dereli “Ülkemize asker olarak hizmet etmiş ve vatanın seven insanlardan oluşan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’mizin Gaziemir Şubesi ile ortak çalışmalar yapmak bizlerinde en büyük arzusudur”dedi.
TEMAD Gaziemir Şube Başkanı Cemal Hacımustafaoğlu’da yaptığı kısa konuşmada “Aziz Atatürk’ün’de belirttiği üzere muhacirler geride bırakılmış topraklarımızın aziz hatıralarıdır. Bizler etnik kökeni ne olursa olsun, nerden gelirlerse gelsinler Türk Milleti’ni oluşturan tüm vatandaşlarımızı eşit olarak seviyor ve sayıyoruz” diyerek duygularını dile getirdi.